Maseczki jako ochrona przed wirusami

Używanie maseczek jest aktualnie obowiązkiem prawnym. Mają one chronić zarówno osobę noszącą jak i ludzi wokół niej. Niestety wiele osób sporą część dnia musi spędzać w maseczce. Jaka będzie w takim razie najrozsądniejszym wyborem?

Maseczki jako metoda ochrony

Maseczki ochronne (https://www.gorteks.com.pl/pol_m_Maseczki-ochronne-535.html) zmniejszają ryzyko zachorowania na wirusy i nie tylko. Masek na rynku jest jednak wiele. Jedne chronią bardziej, inne mniej. Jedną z najważniejszych rzeczy jest jednak prawidłowe noszenie maseczki. Powinna ona zasłaniać usta oraz nos. Musi też dokładnie przylegać do twarzy. Maseczka noszona w niepoprawny sposób kompletnie nic nie daje (może poza uniknięciem mandatu). Wiele osób zdecydowało się na maseczki ochronne wielokrotnego użytku, ale kompletnie nie wie jak o nie dbać. Nawet maseczki jednorazowe są stosowane przez dłuższy czas. Takie postępowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i może prowadzić do poważnych chorób układu oddechowego.

Najpopularniejsze maseczki bawełniane

Maseczki bawełniane zyskały największą popularność, ponieważ są tanie, wielokrotne, można je nawet samodzielnie wykonać. Najlepiej gdy są one wykonane z bawełny. Można do nich włożyć wkładkę, która spełni rolę filtra. Filtr może być wykonany z tkaniny polipropylenowej. Stanowią one fizyczną barierę przed czynnikami zewnętrznymi. Należy prać je w temperaturze 60 stopni, a najlepiej potraktować jeszcze żelazkiem. Maseczkę trzeba wyprać, gdy tylko zauważy się na niej wilgoć.