Jak wybrać dobrze dopasowane skarpetki damskie?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup skarpetek damskich czy męskich, zawsze musimy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały uszyte. To od niego głównie zależy czy będziemy się w nich czuć komfortowo w pracy, na imprezie, podczas chodzenia po mieście czy nawet siedząc w domu przed telewizorem.

Jakie są najpopularniejsze skarpetki damskie?

W obecnych czasach kobiety mają do wyboru wiele różnych skarpet damskich. Mogą być one zaprojektowane w różnych wzorach i kolorach, przeznaczone do użytku codziennego lub tylko na ważne wyjścia z domu.

Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał wykonania. Wśród najpopularniejszych możemy znaleźć damskie skarpetki:

  • bawełniane – są one najczęściej kupowane i dostępne w różnej gamie kolorów i wzorów. Powinny być z domieszkami włókien syntetycznych, dzięki czemu będą bardziej elastyczne i szybciej odprowadzą wodę po praniu,
  • bambusowe – kosztują znacznie więcej od bawełnianych, ale są najlepszym rozwiązaniem dla kobiet, które cierpią na różnego rodzaju alergie, uczulenia skóry, grzybicę albo potliwość stóp. Włókno bambusa jest antyzapachowe i antyalergiczne, co powoduje, że znacznie podnosi się komfort noszenia takiej bielizny,
  • wełniane – są idealne dla pań, które są zmarzluchami. Skutecznie zabezpieczają nogi przed marznięciem, zwłaszcza w okresie zimowym. Taki model jest sprawdzony na wycieczki górskie, a także do snu, aby zapewnić sobie dodatkowy komfort cieplny.

Na rynku możemy znaleźć także skarpetki lniane, kaszmirowe albo jedwabne. Mają one znacznie wyższą cenę i przeznaczone są do specjalnych okazji. Kobiety uprawiające sport profesjonalnie najczęściej wybierają syntetyczne skarpety damskie.

Jaką długość i grubość wybrać skarpetek dla kobiety?

Kobiety mogą wybierać wśród skarpetek, takich jak: stopki, pończochy, zakolanówki, podkolanówki oraz długości niestandardowe. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, najlepiej jest zastanowić się, podczas jakich okazji będą najczęściej zakładane.

Na wycieczki i w góry najlepszym rozwiązaniem będą długie skarpety za kostkę. Natomiast na lato niezbędne będą przewiewne stopki damskie, a na zimę podkolanówki lub zakolanówki. Kupując odpowiedni model, warto również zwrócić uwagę na wykończenie, rodzaj szwu, wstawki oraz inne dodatki.