dziecięce ubranka - jak wybierać?

Na co zwracać uwagę wybierając zimowe ubrania dla dzieci?

Wielkimi krokami zbliża się zima, pora roku kochana przez dzieci i wyczekiwana z obawami przez ich rodziców. Gdy temperatura spada, pojawiają się dziesiątki pytań dotyczących opieki nad maluchami. Jednym z najczęściej zadawanych jest pytanie o to, jakie ubrania dla dzieci wybierać, aby zabawy na śniegu i mrozie nie skończyły się grypą i tygodniem spędzonym w łóżku z wysoką gorączką

Zimowe ubranka – najważniejsze zalecenia

Lekarze nie mają wątpliwości, że zimą najważniejszym elementem odzieży dla dzieci jest bielizna – ciepła, a jednocześnie oddychająca, zapobiegająca wychłodzeniu organizmu i przeciwdziałająca nadmiernemu poceniu się. Wielu rodziców zapomina o jej roli, a konsekwencją takiego stanu są właśnie częste przeziębienia. Szykując malucha do wyjścia do żłobka, przedszkola albo na dłuższy spacer, nie wolno też zapominać o ciepłych rajstopkach oraz o skarpetkach zdecydowanie grubszych od tych, które nasi się jesienią. Zima to także czas, w którym odzież dziecięca powinna być uzupełniona o ciepłe koszule. Najlepiej sięgać po te wykonane z flaneli, bo są wyjątkowo wygodne.

Nie tylko ta odzież dla dzieci, w której maluch wychodzi z domu ma zresztą kluczowe znaczenie dla jego zdrowia. Wcale nie mniej ważne są ubranka, w których dziecko śpi. Błędem popełnianym przez wielu rodziców jest zakładanie maluchom koszulek, ciepłych, ale dość krótkich. Podczas niespokojnego snu minusem takich ubrań dla dzieci jest to, że podwijają się odsłaniając duże partie nagiego ciała. Bardzo często prowadzi to do przeziębienia.

O czym jeszcze pamiętać w czasie zimowych zakupów?

Wybierając zimową odzież dziecięcą dobrze jest pamiętać także o tym, że nie powinna ona krępować ruchów malucha. Dziecko jest na śniegu i mrozie znacznie aktywniejsze niż osoba dorosła, niewygodne ubrania mogą więc prowadzić zarówno do odparzenia, jak i do reakcji alergicznych na skórze. Ważna jest przy tym nie tylko grubość odzieży dla dzieci, ale i jej jakość. Dobrze jest więc stawiać przede wszystkim na naturalne tkaniny takie, jak choćby bawełna.