Na co dokładnie trzeba zwrócić uwagę, wybierając kurtkę polarową?

Osoby, które planują zaopatrzyć się w kurtkę polarową, muszą przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnić kilka bardzo istotnych szczegółów. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim gramaturę określającą komfort termiczny. Nie można oczywiście zapomnieć o kieszeniach czy kapturze. Czym dokładnie powinna charakteryzować się kurtka polarowa?

Gramatura

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że gramatura w najprostszym możliwym ujęciu wyraża masę danego materiału na metr kwadratowy. Warto wiedzieć, że zdecydowanie najcieńszym typem omawianego polara dostępnym na rynku jest tzw. setka (100 g/m2). Warto zaznaczyć, że wspomniany model będzie nie tylko i wyłącznie doskonale izolował, ale również przylegał do skóry.

Z kolei tzw. dwusetki zarówno świetnie utrzymują ciepło, jak i wyposażone są przez renomowanych producentów w bardzo funkcjonalne dodatki. Należy do nich zaliczyć kieszenie na zamek czy kaptur. Produkt doskonale zda egzamin w przypadku niskich temperatur.

Jakie cechy powinna posiadać kurtka polarowa?

Świetnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w kurtkę wyposażoną w kieszenie. Użytkownik będzie mógł mieć w ten sposób pod ręką nie tylko kluczem, ale również dokumenty czy telefon komórkowy. Oznacza to tym samym, że użytkownik nie będzie musiał ściągać plecaka, by znaleźć potrzebne przedmioty. Nie można oczywiście zapomnieć, że kieszenie będą strzegły dłonie przed zimnem.

Z kolei wspomniany wcześniej kaptur będzie osłaniał głowę przed chłodem czy wiatrem. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie najwięcej ciepła będzie uciekać przez głowę. Warto wiedzieć, że brak ochrony może przyczynić się do zapalenia zatok. Godny uwagi jest również fakt, że kaptur może bez żadnego problemu zastąpić czapkę. Warto także zwrócić szczególną uwagę na długość zamka. W niektórych modelach użytkownik może tylko rozpiąć go na szyi, więcej na polarsport.pl.