buty na rzep

Prawidłowy dobór obuwia dla dziecka

Odpowiednie buty należą się każdemu dziecku. To fakt, że wszystkie maluchy, a nawet te większe pociechy, najchętniej biegałyby na bosaka, ale obuwie zawsze musi być. Chociażby dlatego, aby dziecko mogło czuć się bezpiecznie na ziemi, gdzie często znaleźć można różnego rodzaju zanieczyszczenia. Oto kilka wskazówek, które pomogą wszystkim rodzicom dobrać odpowiedni rodzaj butów.

Rozmiar rozmiarowi nie równy

Każdy zakup obuwa powinien zostać poprzedzony zmierzeniem stopy dziecka. Można to wykonać przy pomocy kartki papieru, jak również ołówka. Wystarczy gołą stopę dziecka postawić na kartce, odrysowując jej kontur. Potem wystarczy dokonać w prawidłowy sposób pomiarów, dokonując porównania w tabelkach, jakie zawsze dostępne są przy butach. Dlaczego? Ponieważ nie od dziś wiadomo, że rozmiar rozmiarowi nierówny. Poza tym – stopa dziecka rośnie w zastraszającym tempie. Niekiedy nawet wtedy, jeżeli chodzi o pomiar wykonany na przestrzeni jednego miesiąca.

Bezpieczne obuwie

Zarówno, jeżeli chodzi o materiał wykonania, jak również sposób zapinania. Przy małych dzieciach należy zrezygnować ze sznurówek. Lepsze będą buty na rzep. Wygodny sposób zapięcia, który sprawi, że buty nie będzie w stanie spaść z nogi dziecka. Do tego dziecko nieco ambicjonalnie podejdzie do zakładania tego rodzaju obuwia – będzie cieszyło się z tego, że za każdym razem nie musi prosić swoich rodziców o pomoc. Warto również zwrócić uwagę na to, jak buty posiadające rzep, mają skonstruowany zapiętek. Po to, aby mieć pewność, że podczas chodzenia w takim obuwiu, dziecko nie nabawi się wad postawy. Stopy dziecka rozwijają się przynajmniej przez kilka pierwszych lat życia. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że takie wady, jak np. krzywe nogi biorą się m.in. od źle dobranych butów. Sztywny zapiętek jest w stanie zapewnić stopie lepszą stabilizację, dlatego tym bardziej należy sprawdzić jego wykonanie. Na koniec należy zwrócić uwagę na podeszwę, która powinna lekko się zginać, zapewniając wygodę chodzenia.