Ubrania damskie

Czym kierować się przy wyborze swetrów damskich?

Każda kobieta lubi się ładnie ubierać. Ważnym elementem kobiecej garderoby jest sweter, który – w zależności od potrzeb – może być gruby i stworzony do przytulania lub też elegancki i cienki. Czas odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wybrać sweter damski i czym kierować się przy jego wyborze.

Sweter damski do domu

Jeśli kobiecie zależy na zwykłym, domowym swetrze, to… nie warto skupiać się na byle czym. Kobieta zawsze zasługuje na komfortową i wygodną odzież i to niezależnie od tego, czy jest to ubiór ekskluzywny, czy też do „zastosowań domowych”. W tym drugim przypadku warto postawić na ciepło. Jeśli sweter ma spełniać swoją rolę, to musi on być miękki, ciepły i przytulny. Dzięki temu kobieta poczuje się w nim nie tylko komfortowo, ale i bezpiecznie. Cóż, dla pań doznanie to jest również bardzo istotne. I jeszcze jedno: domowy sweter może mieć dowolną stylistykę, przy czym można sobie tu pozwolić na odrobinę szaleństwa.

Sweter damski do pracy

Idealny do pracy sweter damski to już zdecydowanie coś więcej, niż odzież na domową przechadzkę. Warto jednak zauważyć, że sweter przeznaczony do pracy wcale nie musi być kiczowaty. Wręcz przeciwnie – może być funkcjonalny, zwiewny, wygodny, a nawet… zmysłowy, choć ta ostatnia cecha raczej nie będzie pracować do polityki wybranej firmy. Jeśli sweter ma pełnić rolę służbową, to świetnie sprawdzą się tu luźne, przewiewne modele. Może i nie są one zbyt ciepłe, ale za to prezentują się bardzo ekskluzywnie. Jeśli ktoś zastanawia się nad kolorystyką takiego tworu, to warto polecić odzież jasno lub ciemnobrązową. Tak czy inaczej, powinno być zwiewnie, lekko i przyjemnie.

Sweter idealny na randkę

Tu już można popuścić wodze fantazji, choć – co ważne – nie można otrzeć się o kicz. Damskie swetry mogą prezentować się seksownie, ale tylko wtedy, gdy są one odpowiednio stonowane. Jak zatem wybrać sweter damski na randkę? Przede wszystkim warto postawić na odrobinę zmysłowości. Najlepiej, jeśli produkt ten ma mniej lub bardziej drapieżne wycięcie z tyłu. Można też postawić na lekko prześwitujący model, który odkryje (w pewnym sensie) kuszące zarysy sylwetki, bielizny itd. Opcjonalnie można postawić na dekolt, który w tym przypadku będzie świetnie kontrowany przez zabudowaną strukturę swetra. Warto zadbać, aby dekolt ten był zapinany na guziczki. Dzięki temu całość prezentuje się seksownie, choć z umiarem.

Sweter idealny na kolację… oficjalną

Czasami w pracy wymaga się od pracownika, by co jakiś czas uczestniczył w oficjalnych spotkaniach po godzinach. Wtedy można – w nieco luźniejszej atmosferze – negocjować warunki umowy, bądź podpisać inne, ważne dokumenty. Tak czy owak, spotkanie to wymaga ubrania czegoś bardziej oficjalnego. Sweter to świetny kompromis pomiędzy dystyngowaną odzieżą biurową, a lekkim ubraniem na mniej oficjalne spotkania. Ważne, aby w tej stylizacji dominowały w miarę przewidywalne kolory i kompozycje. Zaleca się też, aby całość była utrzymana w bardzo ugrzecznionej formie. Dzięki temu w trakcie spotkania dana osoba zostanie potraktowana serio i – być może – odniesie swój zawodowy sukces.

Sweter idealny na spacer

Czasami chce się wyjść z domu ot tak, żeby sobie pospacerować. Co ciekawe, mają tak nie tylko panie, ale też panowie. Wracając do kobiet, jesienna, wiosenna, a czasem nawet i zimowa pora sprawiają, że od czasu do czasu chce się wyjść w swetrze. Oczywiście musi być to sweter dopasowany do aktualnych warunków pogodowych. Co ważne, nawet grube odmiany tego rodzaju odzieży nie zawsze są w stanie stawić czoło intensywnemu wiatrowi. Dlatego wychodząc jesienią na spacer, warto ubrać pod spód lżejszy i przewiewniejszy sweter, nakładając na niego np. skórzaną kurtkę. Takie połączenie sprawi, że kobieta będzie nie tylko seksownie wyglądać, ale też, że będzie jej ciepło. 

Podsumowując, swetry damskie to specyficzna forma odzieży. Na szczęście w sklepach znajduje się wiele różnych rodzajów swetrów, z których każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. I właśnie dlatego wybór „tego jedynego” nie jest wcale taki prosty

Możesz również polubić…